Tag : маска за коса

Жена Магазин

Ефективни и брзи: Направете си сами маски за коса од јогурт

Слободен печат
Ретки се личностите кои не обожаваат да пијат јогурт. Добар е за дигестивниот систем, за коските, за ноктите. Знаевте ли дека е одличен и за...
Некатегоризирано

Маски за коса од банана (за различни типови коса)

Слободен печат
За многумина омиленото овошје – бананата, има чудесна улога во негата на коса. Во зависност од типот на косата, изберете ја соодветната маска. За сува и оштетена...
Еспресо Жена Убавина

Како правилно се негува бојадисаната црвена коса?

Слободен печат
Она што е вистински предизвик е нејзиното одржување, бидејќи по 2-3 миења, оваа боја го губи сјајот, па потребно е почесто обновување....
Еспресо Убавина

Маска со кафе за сјајна и мека коса

Слободен печат
Мазната, сјајна и мека коса е нешто што сите го посакуваме. Некогаш тоа најмногу зависи од гените и природата, но често можеме да си помогнеме...