Јунајтед му станува омилен тим за шопинг на Конте - Слободен печат

Јунајтед му станува омилен тим за шопинг на Конте

Интер ќе продолжи да носи фудбалери од Манчестер јунајтед.

По Ешли јанг кој дојде во јануарскиот преоден рок и Ромелу Лукаку и Алексис Санчез кои пристигнаа пред сезоната, медиумите во Италија навестуваат дека уште најмалку двајца фудбалер на Манчестер јунајтед ќе се преселат во Интер.

twitter/Manchester United News

Едниот е младиот Тахит Чонг, чие кинеско потекло е одлучувачко за да направи трансфер во Интер. Холанѓанецот со кинеско потекло на лето треба да пристигне во Интер и тоа како слободен играч, а тренерот Антонио Конте ќе одлучи дали ќе го задржи во Интер или една сезона ќе биде пратен на калење во Џангсу.

фото: твитер

Второто засилување за Интер од Јунајтед ќе биде српскиот репрезентативец Немања Матиќ. Тој има клаузула во договорот според која Манчестер јунајтед има право по автоматизам да му го продолжи договорот за уште една сезона, но доколку на лето пристигнат Џек Грилиш и Клинт Медисон, тогаш за очекување е да му биде дозволено на Матиќ да си замине на лето.

Прочитајте и...  „Ла Лига“: Барселона има 15 дена да ангажира напаѓач

Прочитај повеќе

Ленард: Ти благодарам Коби, за сè што направи за мене! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барселона има 15 дена да ангажира напаѓач

Слободен печат

Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

Слободен печат

ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров: Доста корисен тест пред Естонија и Русија!

Слободен печат

Рамос не знае да промаши откако си замина Кристијано Роналдо

Слободен печат

Остави Коментар

единаесет + 3 =

Прочитај повеќе

Оптимизам на „Етихад“: Не си одат главните ѕвезди, и Гвардиола останува!

Слободен печат

Се ближи и тој ден кога Ѓоковиќ ќе го престигне Сампрас

Слободен печат

Нови државни рекорди на Македонија на „Дубочица Опен“

Слободен печат

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Тимот на Леброн“ славеше во Ол-стар мечот, Ленард МВП! (ВИДЕО)

Слободен печат

Селта му откина бод на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Слободен печат