• немања матиќ

Мурињо посакува шампионска Рома: Кои се желбите на Португалецот?

Како што е веќе познато, од следната сезона нов тренер на Рома ќе биде Жозе Мурињо кој потпиша договор на три години. Италијанските медиуми веднаш започнаа со анализа на потенцијалните засилувања на римската „волчица“… Прв на списокот е Немања Матиќ, со кого „Специјалнот“ веќе соработуваше. Заедно со него на средината на теренот, „мета“ е и …

Мурињо посакува шампионска Рома: Кои се желбите на Португалецот? Read More »