7.9 C
Скопје

Tag : немања матиќ

Спорт Фудбал

Матиќ: Не станува збор за среќа, ние сме на врвот, покажавме квалитет!

Слободен печат
Манчестер Јунајтед е лидер во Премиер лигата. Оваа реченица ќе беше сосема нормална пред неколку години, а сега веста е во вистинска смисла на зборот....
Спорт Фудбал

ФОТО: Разочарана легендата на Јунајтед, срамота е, како деца да играа фудбал!

Слободен печат
Прославениот играч за врска во Манчестер јунајтед, Пол Сколс вели дека српскиот фудбалер Немања Матиќ е најголем виновник за поразот во Истанбул. Потсетување, „црвените ѓаволи“...
Спорт Фудбал

Битка за финале: Јунајтед против „синонимот“ на Лига Европа!

Слободен печат
За првиот учесник на годинешното издание на Лига Европа денеска во Келн (21.00 часот) ќе одлучуваат екипите на Манчестер јунајтед и Севиља. И двата тима...
Спорт Фудбал

Роденденска желба на Матиќ: Сакам титула со Јунајтед

Слободен печат
Српскиот репрезентативец по пласманот освен добрите настапи во Лигата на шампионите за следната сезона има големи очекувања и во Премиер лигата која стартува на 12....
Спорт Фудбал

Матиќ потпиша нов договор со Манчестер јунајтед

Слободен печат
„Црвените ѓаволи“ денеска потврдија ја продолжија соработката со 31-годишниот српскиот интернационалец… Немања Матиќ потпиша нов договор со Манчестер јунајтед кој ќе трае до јуни 2023...
Спорт Фудбал

Јанкуловски, Матиќ, Џемаили..играчи кои никогаш не играа за Македонија (ФОТО)

Слободен печат
Веб порталот „macedonianfootball.com“ објави тим на странски играчи кои беа достапни, но никогаш не се најдоа во дресот на најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија. Од...
Спорт Фудбал

Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед – ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Слободен Печат
Српскиот дефанзивец и дефинитивно е пред излезните врати на Манчестер јунајтед, британските медиуми потврдуваат дека играчот во летниот период ќе замине од „Олд Трафорд” и...
Спорт Фудбал

Јунајтед му станува омилен тим за шопинг на Конте

Слободен печат
По Ешли јанг кој дојде во јануарскиот преоден рок и Ромелу Лукаку и Алексис Санчез кои пристигнаа пред сезоната, медиумите во Италија навестуваат дека уште...
Спорт Фудбал

Лига куп: Матиќ за пирова победа на Јунајтед во градското дерби! (ВИДЕО)

Слободен печат
На „Етихад“ стадионот Манчестер јунајтед го совлада градскиот ривал Манчестер сити со 0:1 во реванш натпреварот од полуфиналето на Лига купот. Единствениот стрелец на мечот...
Спорт Фудбал

Чистка во Јунајтед, Солскјер избриша тројца фудбалери

Слободен печат
Манчестер јунајтед по заминувањето на сер Алекс Фергусон од клупата, никако да ја врати старата слава. Фергусон го направи Јунајтед најтрофеен англиски клуб со 20...