Јанева уште е во шок

Шефицата на СЈО, Катица Јанева сè уште е во шок од нејзиното приведување, но и од смртта на мајка ѝ, која беше погребана вчера во родната Гевгелија, информираат од истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари каде таа веќе два дена е во притвор.

Таму ќе остане 30 дена, колку што и одреди Кривичен, откако по налог на ОЈО беше уапсена за кривично дело злоупотреба на функцијата во аферата „Рекет“.

Затворските власти, постапувајќи според правилата на служба, ги зеле во предвид сите околности, како и функцијата која таа ја извршуваше до завчера, па уште првата вечер ја сместија во соба каде просторот го дели само со една жена.

 

Прочитајте и...  Тетовец со години ја земал пензијата од својата почината мајка, не знаел дека треба да пријави смрт

Прочитај повеќе

Груби: Зошто се објавуваат „бомби“ само за Ахмети, а не и за Заев и Мицкоски?

Слободен печат

Поради Брегзит се повеќе странски компании отворат претставништва во Холандија

Слободен печат

Италијански авион ќе тргне по државјаните на ЕУ кои се во карантин на крузерот „Дајмонд Принцес”

Слободен печат

Боја и летоци врз солунската Митрополија, анархистичка група презеде одговорност (ВИДЕО)

Слободен печат

Хрватскиот јавен обвинител кој тврдеше дека е масон поднесе оставка

Слободен печат

Николовски: Наќе Чулев дојде во МВР и веднаш имаме акција против дрога, тоа е разликата

Слободен печат

1 comment

НЕВЕН ГНЕВЕН 24/08/2019 - 06:58 at 06:58

Ем се шокираат, ем се разболуваат, а кога го прават криминалот и го пљачкаат народот, мува не ги лази.Па сега госпоѓо, одмори се малку од тупотењето по телевизии и парадирањето пред камерите. Но на сите вакви, да им се одземе секаков имот, иако им е во предходниот период распарчан по разни роднини и пријатели.

Reply

Остави Коментар

четири × пет =

Прочитај повеќе

Шекеринска до Николовски: Имавте ли контакти со Груевски откако беше правосилна пресудата?

Слободен печат

Закрепнува лицето кое прво заболе од коронавирус во Египет

Слободен печат

Загинаа две жени откако нивното возило паднало од траект во близина на Мајами (ВИДЕО)

Слободен печат

Стејт департментот го осуди протерувањето на тројца американски новинари од Кина

Слободен печат

Род Благоевиќ му се заблагодари на Трамп за помилувањето (ВИДЕО)

Слободен печат

По осум години прв комерцијален лет меѓу Дамаск и Алепо

Слободен печат