„Јадица“ позата е новата жешка поза која паровите ги носи до “лудило“ и најмногу им ласка на мажите - Слободен печат

„Јадица“ позата е новата жешка поза која паровите ги носи до “лудило“ и најмногу им ласка на мажите

Сите имаме некоја своја омилена секс поза кога станува збор за сексуалниот однос

Сепак, добро е одвреме-навреме да внесеме некои новини во сексуалниот живот, а новата поза може и тоа како да го „зачини“ нашиот интимен живот.

Позата наречена „јадица“ може да биде вистинско освежување за вас и за вашиот партнер.

Добрата вест е тоа што не се потребни многу акробации и многу потсетува на добро познатата стара мисионерска поза.

Многу од паровите изјавиле дека оваа поза е една од омилените пози затоа што му ласка на величината на машкиот полов орган.

Трејси Кокс експертката за сексуални односи објаснува како оваа поза треба да изгледа:

„Мажот се наоѓа над жената која лежи на грб. Тогаш доаѓа прашањето зошто оваа поза се нарекува “јадица“. Нозете на жената се свиени во колената и подигнати се на рамениците на партнерот. “

Прочитајте и...  Кристина Мандарина пере луксузни автомобили – Ги сакам овие ѕверки (ФОТО)

Уживајте!!!

Покрај оваа поза, паровите често како свои омилени пози ги издвојуваат мисионерската и доги позата.

Прочитај повеќе

Австралиската Ким Кардишијан е помеѓу најпопуларните фитнес блогерки на светот (ФОТО)

Слободен печат

Шерон Озборн ја смени фризурата по која беше впечатлива! (ФОТО)

Слободен печат

Мишел Обама сподели фотографија од нејзината матура! (ФОТО)

Слободен печат

Кои се најопасните сексуални пози?

Слободен печат

Рита Ора со провокативна фотографија ги покажа новите тетоважи (ФОТО)

Слободен печат

Ирина Шајк ги распамети мажите околу неа со своето играње! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

четиринаесет − 4 =

Прочитај повеќе

Еден од омилените тајни агенти си пронајде нова професија (ФОТО)

Слободен печат

Џастин Тимберлејк проговори за траумите кои ги доживеа на почетокот од кариерата (ВИДЕО)

Слободен печат

Оливија Кулпо изгледа беспрекорно во трендот што ќе доминира летово! (ФОТО)

Слободен печат

Тито, Хитлер, Фројд и Сталин: Во иста година живееле во ист град!

Слободен печат

По 35 години решена мистеријата на плочата на Бајага, програмерите го дешифрираа записот (ВИДЕО)

Слободен печат

Хари и Меган својот син го одгледуваат како веган: Кралицата загрижена за здравјето на малиот Арчи

Слободен печат