Испијте ја оваа мешавина 20 минути по оброкот и ќе согорите половина од калориите

Грејпфрутот изобилува со антиоксиданси, витамини и минерали кои го зајакнуваат имунолошкиот систем, но и ги топи и килограмите доколку го приготвите на следниот начин:

Потребни состојки:

– 1 грејпфрут

– 1 мала лажичка мед

Подготовка:

Грејпфрутот исечете го на половина и отстранете ја пулпата. Потоа ставете го во блендер и заедно со медот блендирајте отприлика една минута. Со тоа сте завршиле со подготовката на напитокот. Оваа мешавина содржи доста благотворни состојки како на пример пектин, кој го намалува нивото на холестеролот и го регулира метаболизмот, како и ликопен којшто ги исфрла токсините од телото.

Оваа мешавина испијте ја 20 минути после оброкот и ќе согорите половина од калориите кои тукушто сте ги внеле, а покрај тоа ќе го намалите и притисокот, ќе делувате превентивно на кардиоваскуларните заболувања, ќе го зајакнете имунолошкиот систем, а ќе се ослободите и од вишокот на килограми.

Прочитајте и...  Овој напиток за детоксикација ќе ви биде омиленото нешто летово!

Прочитај повеќе

Научниците открија каде се наоѓа најчистиот воздух во светот: Патот до него не е воопшто лесен!

Слободен Печат

Овој напиток за детоксикација ќе ви биде омиленото нешто летово!

Слободен Печат

Сфатете ја сериозно секоја промена во организмот: Ако чувствувате дека ви се менува гласот, веднаш посетете лекар

Слободен печат

Зошто главоболките честопати се придружени со гадење и со проблеми со стомакот?

Слободен печат

Со која брзина страда неактивното тело? По седум дена недвижење, мускулите ја губат формата, по две недели карлицата не е свитлива, зглобовите отекуваат

Слободен печат

Здрава диета: Магнезиум за слабеење и да ги зајакнете коските!

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Што се случува штом се откажете од цигарите, придобивките се неверојатни од ден на ден и на долгорочен период

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Обрнете внимание – Протеините се незаобиколен дел на силниот имунолошки систем

Слободен печат

Ортопедите советуваат што мора да правите за да имате здрави зглобови

Слободен печат

Истражување покажа кој тип дијабетес е пофатален во комбинација со коронавирусот

Слободен печат

Згрутчување на крвта, опасна појава што може да го загрози животот

Слободен печат