Tag : грејпфрут

Забава Магазин

Сок од 3 моќни намирници со кои ќе ги стопите килограмите

Слободен печат
Освен физичката активност и контролираната диета која никако не вклучува гладување, во овој процес можат да помогнат и мали нутриционистички трикови. Еден од нив е...
Жена Магазин

Три инспиративни идеи за здрав појадок

Слободен печат
Познато е дека појадокот е најважниот оброк во денот, особено доколку внимавате на здравиот начин на живот. Но, јасно е и дека наутро имаме најмалку...
Здравје Магазин

Најдобри намирници кои ги чистат белите дробови од никотин

Слободен печат
Пушач сте? Дури и да пушите по само неколку цигари на ден, внесете ги овие намирници во вашето секојдневно мени. Кромид Најделотворна намирница за прочистување...
Еспресо Здравје

Испијте ја оваа мешавина 20 минути по оброкот и ќе согорите половина од калориите

Слободен печат
Грејпфрутот изобилува со антиоксиданси, витамини и минерали кои го зајакнуваат имунолошкиот систем, но и ги топи и килограмите доколку го приготвите на следниот начин: Потребни...