1 C
Скопје

Иранската Анџелина Џоли ОДИ ВО ЗАТВОР, затворенички УПЛАШЕНИ дали ќе можат да спијат (ФОТО)

Иранската Анџелина Џоли и Инстаграм-ѕвезда, Сахар Табар е уапсена и задржана во притвор поради голем број на обвиненија, вклучувајќи и бласфемија или богохулење и поттикнување на насилство, пренесува Гардијан. 

Инстаграм ѕвездата е позната по неуспешните пластични операции, а е приведена по налог на техеранскиот суд, кој смета дека Сахар се занимава со култни злочини и морална корупција.

Конкретно, се обвинува за богохулење, поттикнување на младите на корупција, незаконско стекнување на имот и непочитување на правилата за облекување.

Мора да се напомени дека фотографиите на Сахар претрпуваат тешка камуфлажа во фотошоп, за на крај да го добие овој „Џоли“ изглед. Сепак, што е многу, многу е!

Како што пренесува Гардијан, жените во Техеран неретко може да се забележат со пост-оперативни завои, бидејќи трендот за пласитчно модифицирање на лицето, а особено носот, е премногу голем – бројките достигнуваат над 10.000 естетски корекции, на годишно ниво.

 

Од затворот веќе излегоа шпекулации, дека затвореничките се уплашени, бидејќи како што велат, не би можеле да спијат знаејќи дека нејзиниот „грд лик“ е покрај нив.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sahar Tabar (@sahartabar_officialx) on

Прочитајте и...  Седумнаесет милиони долари отштета за жртвите на Харви Вајнстин

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Остави Коментар