Хрватски ватерполист ја насмеа и одушеви јавноста од изолација! (ВИДЕО)

И освојувачот на олимписко злато се приклучи во борбата против ширењето на коронавирусот и воедно апелира до сите да останат во своите домови.

Спортските натпреварувања ширум светот се прекинати поради коронавирусот, а бројни спортисти ги почитуваат препораките во државите во кои живеат и најголемиот дел од времето го поминуваат во карантин, домашна изолација.

Помеѓу нив е и хрватскиот ватерполо репрезентативец, Иван Буљубашиќ, а тој смисли како во овие тешки времиња малку да се опушти и воедно ги насмее своите фанови на Инстаграм.

– Баш му е гајле на Буљо…Буљо јаде сладолед! Биди како Буљо! Остани позитивен, не на корона и остани дома! – се зборовите на хрватскиот ватерполист.

Буљубашиќ наместо во длабок базен во кој секако се игра ватерполото, заврши во базен кои повеќе го обожаваат најмладите.

Мора да се признае дека на еден одличен успеа да ги насмее своите пријатели и истовремено ги повика сите да останат во своите домови и така да го спречат ширењето на коронавирусот.

Во својата кариера на Летните олимписки игри во 2012 година во Лондон освои златен медал со хрватската репрезентација.

Прочитајте и...  На денешен ден децата на Ајакс го шокираа славниот Милан и триумфираа во ЛШ (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Корона идиоти – фудбалери на Севиља правеле забава во карантин, а фотографиите ги објави сопруга на еден од нив

Слободен печат

Новиот протокол за Серија А: Брзи тестови за корона, 300 луѓе на натпревар…

Слободен печат

Претседателот на Лион лут како рис: Се чувствувам како идиот

Слободен печат

Неверојатна сцена во Романија, министер даваше изјава облечен само по гаќи (ВИДЕО)

Слободен печат

На ПСЖ му здосадија игрите на Мауро и Ванда, си најде нов екстра напаѓач во Англија

Слободен печат

Сопругата Ана е тајната на успехот на најдобриот напаѓач на светот, Роберт Левандовски

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мајсториште, даде четири гола за 13. минути (ВИДЕО)

Слободен печат

Несторовски потврди имал разговори за трансфер во Црвена звезда

Слободен печат

Најцрниот ден во фудбалската историја: Поништен гол однесе во смрт дури 328 човечки животи (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед го отпиша Погба, на чекор од ангажман на шпански репрезентативец

Слободен печат

Голден Арт КЛ 7 се засили со две имиња освојувачи на Лига на шампиони

Слободен печат

Чикаго ни прати Плејбој зајачици ноќта пред натпревар

Слободен печат