Хороскоп за 05 ноември, вторник – Раковите ќе имаат лош ден, Стрелците да престанат да се експонираат

Овен

Имате чувство дека сте подобри од другите и дека ви претстои голем успех. Самодовербаа ќе ви помогне на многу начини. Во љубовта сте во заблуда, а поради тоа погрешно го толкувате однесувањето на партнерот.

Бик

Денес морате да бидете внимателни и мудри. Во спротивно, можете да направите сериозна грешка. Време е со партнерот да ги прекинете сите кавги.

Близнаци

Деловните правила брзо се менуваат. Обидете се да се прилагодите. Во љубовта за да ги остварите своите намери морате да се откажете од некои нешта.

Рак

Поведете сметка за тоа како се однеусвате на работа. Соработниците ве толкуваат на погрешен начин. Во љубовта можно е да поминувате низ тешок период.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 10 јули: Денот ви носи голема смиреност и многу убави искуства

Лав

Се преценувате себе и своите можности, доколку бидете пореални полесно ќе го поднесете притисокот. Во љубовта ова е идеално време за смислување на љубовни стратегии.

Девица

Сакате да имате подобра деловна позиција, но не знаете на кој начин да го постигнете тоа. Побарајте совет. Во љубовта ситуацијата е неповолна, партнерот се сомнева во вас.

Вага

Денес може да очекувате повеќе обврски, но без брзање, бидејќи така ќе погрешите. Ви се допаѓа некоја личност, но никако да и пријдете.

Шкорпија

Премногу сте горди и не сакате да зборувате за проблемите кои ве измачуваат. Во љубовта имате чувство дека на партнерот не му е грижа за вас. Зборувајте отворено за тоа.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 10 јули: Денот ви носи голема смиреност и многу убави искуства

Стрелец

Нема потреба премногу да се експонирате во деловниот свет. Тоа нема да ги зголеми вашите заслуги. Имате чувство дека страста некако ја снемува, обидете се да ја обновите љубовната врска.

Јарец

Оптеретени сте со деловните планови и обврски. Одморете малку. Во љубовта иако не сакате, се почесто се одалечувате од партнерот, преземете нешто.

Водолија

Снаодливи сте, а тоа ќе ви донесе одлични резултати. Во љубовта партнерот не исполнил нешто што ви ветил. Иако сте лути, избегнете реакции.

Риби

Можна е кавга од личност која хиерархиски е над вас. Во љубовта сте го загубиле почениот занес. Нешто ќе ви биде тешко, но нема да откриете што.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат