Tag : вторник

Вести Македонија Слајдер

Забрана за движење од петок попладне, до вторник сабајле

За време на викендот што следи, вклучително и понеделник, од петок 17 април во 16 часот, до вторник 21 април во 5 часот, се забранува...
Вести Свет Слајдер

Бајден победи во Јужна Каролина, следи одлучувачкиот супер вторник

МИА Агенција
Американците од повеќе сојузни држави се подготвуват да гласаат на супер вторикот и да одлучат кој би бил демократскиот претседателски кандидат, а поранешниот потпретседател Џо...
Забава Магазин

Хороскоп за 28 јануари – Прочитајте што ве очекува овој вторник!

Еспресо
Овен Делувате амбициозно и непрекинато смислувате нови деловни решенија. Колегите и надредените го ценат тоа. Во љубовта се однесувате наметливо, тоа му пречи на партнерот....
Еспресо Хороскоп

Хороскоп за вторник 07 јануари – Лавовите да избегнуваат кавги, Водолиите ќе мора да ја контролираат импулсивноста

Слободен печат
Овен Не очекувате подобрување на некоја ситуација која ве загрижува и поради тоа лошо се чувствувате. Финансиите стагнираат. Можен е конфликт со претпоставениот. Со ароганцијата...
Хороскоп

Хороскоп за вторник 31 декември – Биковите ги очекува радост, Девицата ќе има проблем со некој близок

Слободен печат
Овен  Пријатните случувања влијаат на ослободувањето на напнатоста и заборавањето на проблемите. Доаѓате до сознание дека сте се нервирале беспотребно и сакате да се промените....
Еспресо Хороскоп

Хороскоп за вторник 10 декември, Биковите претерано ќе тактизираат, Водолиите ќе бидат повредени бидејќи никој нема да им обрнува внимание

Слободен печат
Овен Добро умеете да го предвидите текот на случување и можниот расплет на деловна сцена. Потребно е да воспоставите внатрешен мир и задоволство. Бик Претерано...
Вести Култура Некатегоризирано

Вторничка програма на CINEDAYS

Слободен печат
Еве ја вторничката програма на 18.CINEDAYS КИНО МИЛЕНИУМ 20:00 МРТВИТЕ НЕ УМИРААТ *Гала премиера режија: Џим Џармуш Нешто не е во ред во заспаното гратче...
Вести Култура

Среда со ТОП КНИГА од Литература.мк: „Наследство на шпионите“ од Џон Ле Каре

Слободен печат
Приказната се движи околу Питер Гилам, лојален колега и ученик на Џорџ Смајли од британската тајна служба, позната како „Циркусот“. Тој е пензионер и живее...
Еспресо Хороскоп

Хороскоп за 05 ноември, вторник – Раковите ќе имаат лош ден, Стрелците да престанат да се експонираат

Слободен печат
Овен Имате чувство дека сте подобри од другите и дека ви претстои голем успех. Самодовербаа ќе ви помогне на многу начини. Во љубовта сте во...
Еспресо Хороскоп

Дневен хороскоп 15 октомври 2019, вторник

Слободен печат
Овен Ќе ставите крај на нешто, но ќе започнете друго што ќе биде еден вид чекор напред. Пријатни моменти поврзани со домот или живеалиштето. Ќе...