17.8 C
Скопје

Tag : стрелци

Спорт Фудбал

Роналдо и Платини се најдобрите стрелци во историјата на европските шампионати

Слободен печат
Легендарниот француски фудбалер и поранешен претседател на УЕФА, Мишел Платини и капитенот на португалската репрезенција Кристијано Роналдо се најдобрите стрелци во историјата на европските првенства...
Спорт Фудбал

Кои се главните фаворити за најдобар стрелец на Европското првенство?

Слободен печат
Возбудувањата секојдневно растат пред стартот на Европското првенство, а секако со нетрпение го очекуваме настапот на македонската А репрезентација. Се надеваме воедно на убав фудбал...
Ракомет Спорт

Заврши уште едно Светско првенство, а Лазаров останува „кралот на стрелците“!

Слободен печат
И на Мундијалот кој денеска заврши во Египет, стрелците беа многу далеку зад македонскиот репрезентативец.. Кирил Лазаров останува рекордер со најмногу постигнати голови на едно...
Спорт Фудбал

Македонец на врвот на Европа: Тричковски пред Левандовски, Халанд, Имобиле..!

Слободен печат
Уште еден доказ дека нашиот репрезентативец е во одлична голгетерска форма на клупски план во редовите на АЕК Ларнака. Иван Тричковски како што вели статистиката...
Спорт Фудбал

Пандев меѓу топ стрелците за националните репрезентации во Европа! (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерот на Џенова е далеку најдобар на вечната листа најдобри стрелци за нашата А селекција, на второто место е Ѓорѓи Христов со 16, а зад...
Ракомет Спорт

Ќе се осмели ли некој да го урне рекордот на Лазаров? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Македонската најдобра репрезентација против Украина во Виена го започнува настапот на Европското првенство со почеток од 20.30 часот. Повторно погледите ќе бидат насочени кон најискусниот...
Спорт Фудбал

Кои беа најдобрите фудбалски стрелци во 2019 година? (ВИДЕО)

Слободен печат
Лионел Меси ја освои наградата за најдобар играч на светот во годината зад нас, најбрзиот хет-трик во историјата на Лигата на шампионите беше дело на...
Еспресо Хороскоп

Хороскоп за 05 ноември, вторник – Раковите ќе имаат лош ден, Стрелците да престанат да се експонираат

Слободен печат
Овен Имате чувство дека сте подобри од другите и дека ви претстои голем успех. Самодовербаа ќе ви помогне на многу начини. Во љубовта сте во...