Хабиб нема да се бори со Мекгрегор за помалку од 100 милиони долари

Претседателот на УФЦ, Дејна Вајт најави дека следната борба на Ирецот ќе биде со Нурмагомедов.

Конор Мекгрегор на спектакуларен начин се врати во октагонот и за 40 секунди до нокаутира Доналд Серон. Најзадоволен од исходот на борбата беше претседателот на УФЦ, Дејна Вајт, кој најави најави дека следната борба на Мекгрегор ќе биде реваншот против Хабиб Нурмагомедов и тоа ќе претставува најголема борба во историјата на УФЦ.

Токму Нурмагомедов во октомври 2018 година во четвртата рунда го принуди Ирецот да се предаде, а потоа и предизвика масовна тепачка која му донесе суспензија од шест месеци.

Само неколку часа по најавата на Вајт, се јави таткото на шампионот во лесна категорија, Абдулманап Нурмагомедов, и порача дека борбата ќе се одржи само под еден услов:

– И ние сакаме одмазда против Конор, но за тоа морате да ни исплатите 100 милиони долари. Еден ден по борбата на Хабиб со Тони Фергусон подгответе ги парите и потоа одиме на реванш. На Дејна Вајт му е потребна оваа борба – изјави Абдулманап Нурмагомедов.

Прочитајте и...  Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Веднаш по борбата, на социјалните мрежи се огласи и непоразениот боксер, Флојд Мејведер кој најави дека е подготвен да боксува или со Мекгрегор или со Нурмагомедов кои во минатото бараа меч против Американецот.

Тој  ги израдува фановите со поставувањето на два постери на својот Инстаграм профил, со кои сака да покаже дека е заинтересиран да боксува против еден од двајцата најпопуларни борци.

 

 

Прочитај повеќе

Премиер лига: Фернандеш ја најави победата на „црвените ѓаволи“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тошевски за пресврт на „романтичарите“, само бод за Шкендија во Кратово

Слободен печат

Погба сака да си оди Солскјер, Јунајтед веќе „договори“ трансфер?

Слободен печат

Смешен момент на натпреварот Македонија ЃП-Академија Пандев! (ВИДЕО)

Слободен печат

Сега Лацио го брка Јуве, Пандев се врати и обезбеди пенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Таеквондо: Трајковски „златен“ во Словенија, Релиќ со бронза од Шведска

Слободен печат

Остави Коментар

два × оне =

Прочитај повеќе

Што треба да направи Милан за да го задржи Ибрахимовиќ?

Слободен печат

Проблеми за Реал: Без Азар против Сити и Барса!? (ФОТО)

Слободен печат

Интервју со Весна Витанова: Мора да се ценат сите аспекти – добриот голман е половина од резултатот!

Коронавирусот одложи три натпревари во Серија А!

Слободен печат

Фјури го нокаутираше Вајлдер за титулата светски шампион (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров пред дуелот со Русија: Една загубена битка, не значи и загубена војна!

Слободен печат