Груевски со „мајбахот“ и црно капче седна на клупа во унгарскиот суд (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеМакедонија

Груевски со „мајбахот“ и црно капче седна на клупа во унгарскиот суд (ВИДЕО)

Рочиштето е затворено за медиуми, а деталите ќе се знаат по завршувањето.

Судот во Унгарија одлучува за екстрадицијата на поранешниот македонски премиер Никола Груевски, кој избега во Будимпешта, во ноември минатата година, јавува унгарскиот медиум хвг.ху.

Рочиштето е затворено за медиуми, а деталите ќе се знаат по завршувањето. Македонија бараше екстрадиција за одлежување на двегодишната затворска казна за набавката на мерцедесот во случајот на СЈО, „Тенк“ и за настаните во Собранието од 27 април.

Груевски на фотографиите е со црно капче и очилата „мајбах’. Тој има и лисици на рацете.

Фото: Принтскрин

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close