Град Скопје со „ИДЕЈНИ РЕШЕНИЈА“ за велосипедистите (ФОТО)

Откако граѓаните го кренаа гласот поради поставеноста на новите огромни контејнери низ главниот град на Републикава, што особено им пречеше на велосипедистите, Град Скопје веднаш го реши нивниот проблемот.

На социјалните мрежи осамна фотографија на која се гледа дека веднаш зад контејнерот, дополнително е бетониран дел за да можат непречено да се движат, не само велосипедистите, туку и пешаците.

Граѓанското здружение „На Точак“ минатата недела испрати отворено писмо до Град Скопје во кое пишуваа за проблемите со кои се соочуваат велосипедистите со поставеноста на новите контејнери.

 

Прочитајте и...  Меланија Трамп ги коментираше протестите во САД

Прочитај повеќе

Десетгодишно девојче чие дело инспирира: Челси им подари 1.500 пакетчиња на децата без родители (ВИДЕО)

Австријците од средината на јуни нема да носат заштитни маски

Слободен печат

Вашингтон и северна Вирџинија започнаа со првата фаза од отварањето на бизнисите

МИА Агенција

Д-р Пановски: Со внуците на дистанца, во парк, не да се собираат и заседнуваат

Слободен печат

Почина најстариот човек на светот: Ги преживеа двете светски војни, шпанската треска и подемот и падот на Советскиот Сојуз

Слободен печат

Триесет отсто од средношколките не разговараат за сексуално-репродуктивниот период

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Џонсон и Трамп согласни: Планот на Пекинг ја загрозува автономијата на Хонгконг

Слободен печат

Тајван го поништи законот според кој за прељуба се одеше во затвор

Слободен печат

Шпанската влада ќе им дава по 462 евра месечно на најсиромашните граѓани

Слободен печат

Спасовски: Земјоделството е еден од носечките столбови за развој на вкупната економија

Слободен печат

Уапсен полицаецот кој го гмечеше и под чии нозе почина Афроамериканецот Џорџ Флојд (ВИДЕО)

МИА Агенција

Мицкоски: Мерките против корона кризата се укинаа по препорака на Комисијата за заразни болести водена од политичарот Караџовски

Слободен печат