Град Скопје со „ИДЕЈНИ РЕШЕНИЈА“ за велосипедистите (ФОТО) – Слободен печат
ВестиСкопје

Град Скопје со „ИДЕЈНИ РЕШЕНИЈА“ за велосипедистите (ФОТО)

На социјалните мрежи осамна фотографија на која се гледа дека веднаш зад контејнерот, дополнително е бетониран дел за да можат непречено да се движат, не само велосипедистите, туку и пешаците.

Откако граѓаните го кренаа гласот поради поставеноста на новите огромни контејнери низ главниот град на Републикава, што особено им пречеше на велосипедистите, Град Скопје веднаш го реши нивниот проблемот.

На социјалните мрежи осамна фотографија на која се гледа дека веднаш зад контејнерот, дополнително е бетониран дел за да можат непречено да се движат, не само велосипедистите, туку и пешаците.

Граѓанското здружение „На Точак“ минатата недела испрати отворено писмо до Град Скопје во кое пишуваа за проблемите со кои се соочуваат велосипедистите со поставеноста на новите контејнери.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close