Горбок: Понекогаш работите не одат во посакуваниот правец!

Вардарци директно од Украина се упатија за Прешов, каде денеска ќе го играат натпреварот од четвртото коло на СЕХА лигата. Актуелниот освојувач на ова натпреварување гостува во Словачка, кај екипата на Татран Прешов.

„Црвено-црните“ немаат многу многу време за одмор и за анализа на противникот, но вечерва од 20.45 часот ќе треба да истрчаат на теренот и секако да победат, тоа го истакна и тренерот, Давид Писонеро кој пред денешниот дуел го изјави следново:

– Се подготвуваме за секој натпревар, иако повторно немавме многу време за анализа, со оглед дека пред два дена одигравме натпревар во Лигата на шампионите против Мотор Запорожје. Секогаш одиме на победа, така ќе биде и на овој меч од СЕХА-лигата против екипата на Татран Прешов, кој е познат ривал за Вардар од изминатите сезона во ова натпреварување. Знаеме дека играчите се уморни од долгите патувања и зафатените распореди, но наша одговорност е да се бориме за бодовите, без разлика кој и колку ќе добијат шанса за игра.

Прочитајте и...  Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Овој натпревар го најави и левиот бек на шампионот, Сергеј Горбок кој очекува тежок меч за својот тим.

– Секогаш кога играме во Прешов е тешко, особено сега, после напорниот меч во ЛШ против Мотор Запорожје. Иако сме малку уморни, наша цел е победата од овој дуел. Претнодниот натпревар против Нексе покажа дека понекогаш работите не одат во посакуваниот правец, но ние секогаш треба да покажеме зошто сме шампион – рече рускиот интернационалец.

Прочитај повеќе

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат

Македонецот Христо Ковачи на картинг трка во Австрија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Еден играч на Манчестер сити не му аплаудираше на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дибиров: Имав понуди од ПСЖ и Мешков, но одлучив да останам во Вардар!

Слободен печат

Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Слободен печат

Барселона го гаси пожарот, Чави ќе го наследи Кике Сетиен на клупата

Слободен печат

Работнички тргна со подготовките, Стојковски и Зука најнови засилувања

Слободен печат

Легендата му честиташе на Меси: Добредојде во клубот 700, задоволство е да те гледам како играш

Слободен печат