Фотографии од Шумахер во болнички кревет вредат вистинско богатство

Пред повеќе од шест години Михаел Шумахер доживеа страшна повреда на главата додека скијаше на Француските Алпи.

Семејството на седумкратниот Формула 1 шампион се одлучи здравствената состојба да ја скрие од јавноста, но и од голем дел од пријателите и поради тоа не се знае вистинската состојба на Михаел Шумахер.

Сепак, англискиот весник „Мирор“ пишува дека Шумахер минатата година бил тајно снимен во болнички кревет. Тоа се случило во неговата вила на Женевското Езеро и според весникот, непозната личност ги изнела фотографиите од куќата.

Сега тие фотографии вредат вистинско богатство, на црниот пазар се понудени за неверојатни 1.2 милиони евра (еден милион фунти).

„Мирор“ исто така објави дека кога сопругата на Михаел, Корина Шумахер, дознала за фотографиите, случајот го пријавила кај швајцарските и германските судски власти и се шпекулира дека токму поради тоа никој не сака да ги објави фотографиите плашејќи се од мултимилионски тужби.

Прочитајте и...  Шекеринска до Николовски: Имавте ли контакти со Груевски откако беше правосилна пресудата?

Прочитај повеќе

100 дена до Келн: ЕХФ потсети на шампионските моменти на Вардар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Брајтвајт е новиот напаѓач на Барселона!

Слободен печат

Официјално: Федерер ќе го пропушти „Ролан Гарос“

Слободен печат

Да испишеме нова историја: Естонија прва пречка на патот кон ЕП!

Слободен печат

Фјури до Вајлдер: Втора рунда и „бум“, готов си! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија без промени на ФИФА ранг листата

Слободен печат

Остави Коментар

4 × 5 =

Прочитај повеќе

Мурињо: Али не е лут на мене, го заменив и тимот се подобри! (ВИДЕО)

Слободен печат

СЕМЕЕН ТЕРАПЕВТ: Што да одговорите кога детето ќе постави незгодно прашање?

Утре и за викендот посебен сообраќаен режим поради Задушница

Слободен печат

Вернер „горд“ што се поврзува со трансфер во Ливерпул

Слободен печат

„Мојата година со Селинџер“ го отвора Берлинале

Чупиќ: Имавме состанок со Самсоненко, до крајот на месецот ќе знаеме нешто повеќе!

Слободен печат