4 C
Скопје

ФОТО | Заносната Селма Хајек позира во бикини: Mи недостасува летото

Познатата американско – мексиканска актерка Селма Хајек (54) е една од најубавите жени во светот, и во шестата деценија нејзината убавина освојува.

Instagram
Instagram

Ѕвездата на филмот „Десперадо“ објави нова фотографија на социјалната мрежа Инстаграм, каде го покажа своето заносно тело, а во преден план беа нејзините бујни природни облини.

Ми недостасува летото“, напиша актерката во описот на фотографијата на која позира на море.

Instagram
Instagram

По тој повод, Селма носеше црн едноделен костим за капење, бел шешир, црни очила за сонце и златен накит – нараквици и обетки, кои дополнително ја истакнуваа нејзината убавина.

Нејзиниот костим за капење беше врзан околу вратот, а отвореното деколте откри нешто на кое мажите не се имуни.

Прочитајте и...  Жељко Бебек открива: Го напуштив „Бијело дугме“ бидејќи не сакав да пеам „рамна ти е Југославија“
Profimedia
Profimedia

Многу помлади жени ѝ позавидеа на провокативната фотографија и извајаното тело, а таа собра 1,3 милиони лајкови на овој пост.

profimedia
Селма Хајек и Антонио Бандерас во „Десперадо“/ Profimedia

 

„Жена за која многу мажи сонуваат“„Убава и секси Селма, горди сме на тебе“„О Боже, ти си толку убава, ти си една од најсексапилните жени во Холивуд“, беа само некои од коментарите на нејзините следбеници на Инстаграм.

Преземено од Еспресо.мк

Поврзани вести

Бојана Јовановска: Сè уште сме општество во кое ќотекот е дисциплинска алатка

Ј.К.Д

Хју Грант ќе глуми негативец во филмот „Dungeons & Dragons“

Слободен Печат

ФОТО | Најубавите микроапартмани: За среќа, доволни се 30 квадратни метри

Слободен печат

НАУЧНИЦИТЕ ФАСЦИНИРАНИ: Морско животно помина когнитивен тест… дизајниран за деца!

В.Т.

ФОТО+ВИДЕО | Еве како ќе изгледа првиот хотел во вселената

Слободен Печат

Ненадејно почина актерот Џамил Френч

Слободен Печат

Остави Коментар