6 C
Скопје

Tag : холивудска ѕвезда

Магазин Магазин слајдер Сцена

Мајкл Џеј Фокс: Не можам да ги запамтам и повторам зборовите – Повторно ќе се пензионирам

Слободен Печат
Пред речиси три децении на актерот му беше дијагностицирана Паркинсонова болест. Мајкл Џеј Фокс (59) неодамна изјави дека повторно ќе се пензионира поради здравствени проблеми,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Заносната Селма Хајек позира во бикини: Mи недостасува летото

Слободен Печат
Познатата американско – мексиканска актерка Селма Хајек (54) е една од најубавите жени во светот, и во шестата деценија нејзината убавина освојува. Ѕвездата на филмот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Софија Вергара: Премногу сум убава за да играм улоги на обична жена

Слободен Печат
Софија Вергара (48) е една од најплатената актерка во светот. Сепак, таа се жалеше дека е „премногу убава за посериозни улоги“. Иако на крајот се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мајкл Б. Џордан е прогласен за најсекси маж за 2020 година

Слободен Печат
Американското списание „People“ го прогласи Мајкл Б. Џордан за најсекси маж во 2020 година. Списанието вчера објави дека актерот од „Black Panther“ ја добива честа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Актерката Ребел Вилсон со неверојатна трансформација: Вишокот килограми за мене се минато! (ФОТО)

Слободен Печат
Ребел Вилсон секој ден е се поблиску до целта. Оваа актерка кон почетокот на годината најави дека „2020 година е година на здравјето“ и дека...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Холивудската ѕвезда сака да и се врати на глумата по големата пауза

Слободен печат
Поминаа две години откако Камерон Дијаз драматично го потврди своето повлекување од глумата, но ниту оваа убавица нема толку лесно да се откаже од работата....