ФОТО | „Изгледа подобро од мене“: Мадона и нејзиниот син облечени во ист фустан

Фото: Принтскрин - Инстаграм

Кралицата на поп музиката Мадона, иако за неколку дена ќе го прослави својот 64 – ти роденден, не престанува да ја шокира јавноста со своите ставови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madonna (@madonna)


Пејачката во шоуто на Џими Фалон изјави дека си ги менуваат облеките со нејзиниот син Дејвид, истакнувајќи дека тој ги носи и нејзините фустани.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madonna (@madonna)

„Тој може да носи што сака и да изгледа кул. Тоа е толку иритантно… Тој ги носи моите работи и изгледа подобро од мене. И кога носи фустани, тој не ја губи својата машкост. Неверојатно“, изјавила Мадона во шоутон на Фалон.

Инаку, пејачката го посвои Дејвид од сиропиталиште кога тој имаше само 13 месеци.

Мадона е мајка на 6 деца и тоа 25-годишната Лурдес, 22-годишниот Роко, 16-годишната Мерси, 16-годишниот Дејвид и 9-годишните близначки Естер и Стела.

Видео на денот