ФОТО | Џамбо Агушев стана татко по четврти пат: Добредојде мила ќерко…

џамбо агушев
Џамбо Агушев / Фото: Фејсбук

Музичарот Џамбо Агушев стана татко по четврти пат. Неговата сопруга Асена на свет ја донесе нивната ќеркичка.

џамбо агушев
Џамбо и неговата сопруга / Фото: Фејсбук

Светски познатиот трубач Агушев на својот фејсбуј-профил ја сподели среќаната вест со своите пријатели и обожаватели и го откри и името на новоредената ќерка.

„Добредојде мила ќерко, Алина“, напиша тој во описот на неколкуте фотографии кои ги сподели од болницата.

џамбо агушев
Фото: Фејсбук

Да потсетиме, Џамбо и неговата сопруга Асена се во брак 12 години. Тие се запознале на еден негов настап во Германија.

Среќната вест ја сподели и сопругата на Џамбо, Асена која на својот фејсбук-профил објави неколку фотографии и напиша: „Фала му на бога“.

асена агушева
Асена Агушева / Фото: Фејсбук

Џамбо и Асена се родители на ќерката Севги, синот Мерт и ќерката Мелинам.

џамбо агушев
Фото: Фејсбук
џамбо агушев
Џамбо Агушев / Фото: Фејсбук
џамбо агушев
Фото: Фејсбук

Честитки!

Видео на денот