ФОТО | Чудото на Киев: Првата надеж од Украина, во засолниште се роди бебенце

украина
Раѓање на Миа, Киев, Фото: Фејсбук

На светот дојде малечката Миа

Додека во Киев, ноќта одекнуваа експлозиите на светот дојде мало чудо среде хаосот. Една 23-годишна жена синоќа имаше причина да биде можеби поуплашена од другите, пренесува „Daily Mail“.

Таа се породила во засолниште додека надвор беснело пукање. И покрај сè, нешто пред 20.30 часот, бебето Миа се роди во околности кои беа најстресни за породување.

Викањето на нејзината мајка го слушнала украинската полиција која притрчала на помош. Еден полицаец рекол дека ѝ помогнале да роди девојче и повикале брза помош која ги однела и двајцата во болница, каде останале и се добро.

Синоќа нејзиното доаѓање беше поздравено како чудо, „Твоето раѓање е надеж во ова мрачно време“.

Нејзината мајка е среќна по ова породување кое е чист подвиг.

ВИДЕО | Украинската пејачка не оди на Евросонг, налутено порача: Не сакам да бидам дел од оваа валкана приказна!

Видео на денот