Физички нападнат гостиварец поради недоразбирање за паркинг место

Триесет и осумгодишниот гостиварец Х.И., вчера во 21 часот во СВР Тетово пријавил дека околу 19 часот и 30 минути на улица „Балиндолска“ во Гостивар физички бил нападнат од Ф.Н. од Струга, кој времено престојувал во Гостивар, а поради нивни недоразбирања околу паркирање на возилата.

Се расчистува и документира случајот

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот