4 C
Скопје

Фернандо Љоренте ќе му биде соиграч на Несторовски!?

Удинезе во чии редови настапува македонскиот репрезентативец Илија Несторовски би можел да добие конкуренција во делот на нападот.

Според италијанските медиуми, досегашниот играч на Наполи и тимски колега на нашиот Елиф Елмас, Фернандо Љоренте би можел наскоро да има нов клуб во кариерата.

35-годишниот шпански напаѓач за „наполитанците“ од 2019 запиша 20 натпревари и три голови. Лани со тимот го освои Купот на Италија.

Во својата кариера настапуваше за врвни клубови како Јувентус, Севиља, Тотенхем, Атлетик Билбао..

Искуството на Љоренте би било добредојдено за составот од Удине кој и сезонава се бори за опстанок во Серија А.

Прочитајте и...  Веќе видено во Серија А, Лацио го „глуми“ Јувентус!

Поврзани вести

ВИДЕО: Кој може да го запре Сити, „граѓаните“ сè поблиску до светскиот рекорд!

Слободен печат

ВИДЕО: „Старата дама“ ја продолжи шампионската трка со миланските ривали!

Слободен печат

Лига Европа: Еурофарм Пелистер во осминафиналето против Магдебург

Слободен печат

Де Лаурентис бара да се одложи дербито меѓу Јуве и Наполи!

Слободен печат

Дупјачанец: Жалам што не победивме, заморот во овој момент е оправдан!

Слободен печат

Лига Европа: Металург во последните секунди до реми со Адемар Леон!

Слободен печат

Остави Коментар