10 C
Скопје

Tag : Фернандо Љоренте

Спорт Фудбал

Фернандо Љоренте ќе му биде соиграч на Несторовски!?

Слободен печат
Удинезе во чии редови настапува македонскиот репрезентативец Илија Несторовски би можел да добие конкуренција во делот на нападот. Според италијанските медиуми, досегашниот играч на Наполи...
Спорт Фудбал

Жиру ќе му биде соиграч на Кристијано Роналдо!?

Слободен печат
Според британскиот „Скај“, Јувентус сака во овој зимски период да го обезбеди потписот на Оливие Жиру, досегашниот играч на Челси. 34-годишниот Французин е во најтесниот...
Спорт Фудбал

Јувентус му постави ултиматум на Дибала, прифати нов договор или оди си

Слободен печат
„Старата дама“ осум години доминира во Серија А, но оваа сезона под водство на тренерот дебитант, Андреа Пирло не игра како што очекуваат навивачите и...
Спорт Фудбал

Љоренте е новиот напаѓач на Наполи (ФОТО)

Слободен печат
34-годишниот напаѓач до крајот на минатата сезона беше дел од Тотенхем (осум голови, пет асистенции), а сега летово ќе игра во Наполи заедно со македонскиот...
Спорт Фудбал

Италијанскиот великан пред дилема: Икарди или Љоренте?

Слободен печат
Поранешниот напаѓач на Јувентус не го продолжи договорот со Тотенхем на крајот од минатата сезона, иако му беше понуден нов. За услугите на Љоренте интерес...
Спорт Фудбал

Солскјер има неколку опции, кој ќе дојде на „Олд Трафорд“?

Слободен печат
Менаџерот на Јунајтед, Оле Гунар Солскјер има три опции до крајот на преодниот рок, првата е хрватскиот интернационалец Марио Манџукиќ. Тимот од „Олд Трафорд“ се...
Спорт Фудбал

Љоренте: Топката ме удри во рака…

Слободен печат
Љоренте го постигна третиот гол за Тотенхем во 73. минута, со кој неговиот тим дојде до 3:4 и резултат кој му донесе пласман меѓу најдобрите...