Евертон е сериозен, на „Гудисон“ доаѓа и светски шампион

Џибрил Сидибе кој со француската репрезентација лани ја освои светската титула наскоро се очекува да го облече дресот на „карамелите“.

Според француските медиуми, играчот доаѓа на позајмица на „Гудисон Парк“ со опција неговиот договор да биде откупен на крајот од сезоната.

Тоа би било уште едно големо засилување за менаџерот Марко Силва откако во изминатиот период беше потпишан младиот напаѓач на Јувентус, Моизе Кин.

Претходно дојдоа уште Андре Гомеш од редовите на Барселона, потоа Фабиан Делф, Јонас Лосл и Жан-Филип Гбамин.

„Л`Екип“ пренесува дека наскоро треба да биде промовиран Сидибе кој досега ги бранеше боите на Монако. Позајмицата би вредела 2,5 милиони евра, а наредното лето премиерлигашот треба да го откупи за 14 милиони евра.

Прочитајте и...  Кокошков и официјално тренер на Фенербахче

Прочитај повеќе

Пеналот повторно таличен за Реал Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

Луда идеја или револуција: ФИФА најави роботи наместо судии на СП 2022

Слободен печат

ПСЖ му даде дозвола на Нејмар, може да преговара со Барселона

Слободен печат

Навивачите застанаа во одбрана на Новак: Американците се лицемери

Слободен печат

Неверојатна исповед на шведски тенисер: Одев на Гугл за да видам како да се убијам

Слободен печат

ШОК: Српскиот репрезентативец Тошиќ нападнат со нож среде Белград

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кои фудбалски екипи се најголеми трошаџии во 21. век, четири екипи фрлиле повеќе од две милијарди евра на засилувања

Слободен печат

Ирски репрезентативец му вперил пиштол во челото на селекторот

Слободен печат

Шампионската од Вимблдон порача: Ѓоковиќ само сакаше да помогне

Слободен печат

Гвардиола: Манчестер сити ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

НБА: Нема одење во Орландо без три негативни теста на коронавирус

Слободен печат

Ливерпул ги распродаде дресовите, спонзорот одби да обезбеди нови

Слободен печат