Кин пет години на „Гудисон Парк“ (ФОТО)

Кин (19), италијанскиот напаѓач како еден од најталентирани европски фудбалери, доаѓа во тимот на Евертон летово после новите играчи од средниот ред Андре Гомеш, Фабиан Делф и Жан-Филип Гбамин и голманот Јонас Лосл.

– Многу горд што ќе го носам дресот на Евертон, ќе го давам максимумот на секој натпревар. Евертон е клуб што гледа кон иднината, со големи амбиции и ќе работам напорно да помогнам во остварувањето на целите. Навикнат сум на победи и сакам да донесам победнички дух во екипата – рече Кин.

Тој исто така се надева дека ќе покажува добри перформанси на терените и ќе им донесе радост на навивачите.

Прочитајте и...  Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед - ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Минатата сезона за Јувентус имаше 13 одиграни мечеви со постигнати шест голови во италијанската Серија А.

Дебитираше за „Старата дама“ на 16 години, заменувајќи го хрватскиот напаѓач Марио Манџукиќ против Пескара во ноември 2016.

Прочитај повеќе

ЛШ: Баерн со една нога во четвртфиналето, „магија“ на Мертенс за историја! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат

Незадоволен од судиските одлуки: Сакаше да ги „прегази“ сите на теренот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Слободен Печат

Кајакар преживеа водопад висок 40 метри! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Интервју со Јане Николоски: Уживав на „Олд Трафорд“, со Пандев како лидер можеме до „билет“ за ЕП!

Фидан Коминовски

Се сеќавате ли на „кражбата“ која целосно го промени италијанскиот фудбал? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед – ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Слободен Печат

УЕФА ја следи ситуацијата со коронавирусот, ќе се одложи ли Европското првенство 2020!?

Слободен Печат

Барса со „генијална“ најава пред мечот со Наполи! (ФОТО)

Слободен Печат

1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Слободен печат

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат