Tag : џибрил сидибе

Спорт Фудбал

Евертон е сериозен, на „Гудисон“ доаѓа и светски шампион

Слободен печат
Џибрил Сидибе кој со француската репрезентација лани ја освои светската титула наскоро се очекува да го облече дресот на „карамелите“. Според француските медиуми, играчот доаѓа...