-5 C
Скопје

Тајната на Елизабет Харли за витката фигура е во нејзиниот утрински ритуал! (ФОТО)

Елизабет Харли веќе има 55 години, но во подобра форма не била никогаш. Тоа редовно го докажува со фотографии во бикини, а со последната фотографија таа го „сруши“ Инстаграм.

Носејќи бикини со риги од сопствената модна линија, таа се пофали со рамниот стомак и витките нозе.

„Сензационална си“, „Рајска жена“, биле само некои од комплиментите покрај 130 илјади лајкови.

инстаграм

Харли денот го започнува со две чаши топла вода која ја пие на празен желудник.

„Чувството е малку одвратно, но е фантастично за вашиот дигестивен систем“, признала за Дејл Мејл.

Таа јаде органски и свежи намирници, избегнува хемикалии и адитиви, а тренира кога и да има слободен момент во денот.

Прочитајте и...  Документарец од кој ќе ви замрзне крвта: „Ноќен прогонувач: Лов на сериски убиец“

Поврзани вести

Рецепт за осветлување на косата: Освен поубава боја, ќе добиете и свилена и сјајна коса

Слободен печат

ВИДЕО | Атиџе од „Медена земја“ за првпат во 57 години ги дувна роденденските свеќи: Со Сузана Турунџиева ќе слават три дена

СП.

Расколот меѓу Сара Џесика Паркер и Ким Катрал: Каде пукна „тиквата“ меѓу поранeшните колешки

Слободен печат

Шокантно сведоштво на српската ѕвезда: Повеќепати ме силуваше познатиот сопственик на угледното училиште Мирослав Мика Алексиќ, има и други жртви

СП.

Мали трикови во кујната: Спречете го потемнувањето на јаболката

Слободен печат

Нуспојави од вакцината против ковид-19: Што треба да знаете и што да очекувате по примањето на првата и втората доза

Слободен печат

Остави Коментар