-1 C
Скопје

Едвард Сноуден стана татко

Американскиот „свиркач” Едвард Сноуден и неговата сопруга добија син, а веста ја споделија на социјалните мрежи.

„Среќни празници од нашето новопроширено семејство“, напиша сопругата на Сноуден, Линдзи Милс, на Инстаграм.

Сноуден минатиот месец објави дека тој и сопругата ќе побараат руско државјанство. Тој има дозвола за постојан престој во Русија.

Сноуден (37) побегна од САД бидејќи како вработен во американската Национална безбедносна агенција (НСА) во 2013 година објави стого доверливи податоци за методите што ги применува американката разузнавачка служба, вклучително и незаконско прислушување на странски лидери.

Тој во 2013 година беше обвинет за шпионажа.

Прочитајте и...  Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?

Поврзани вести

Турција во февруарска офанзива против Даеш и ИСИС приведе 165 осомничени за тероризам

Слободен печат

Израел крои планови како да ги заштити од апсење офицерите од војната во 2014 година

Цунами од потресни снимки од ужасот во Нов Зеланд ги преплави социјалните мрежи

Слободен печат

Повторно ставена во функција модуларната болница во Клиничкиот центар

Слободен печат

Ужасен напад во Црна Гора: Насилници врежаа крст на градите на ЛГБТ лице и му ги повредија гениталиите

Слободен печат

Филипче: Во текот на овој месец ќе почне имунизацијата на населението

Слободен печат

Остави Коментар