Драстични промени кај омилените холивудски ѕвезди: Еве како изгледале на 20 години (ФОТО)

Никој не може да го избегне влијанието на времето, бидејќи времето влијае на сите околу нас, а и на нас самите.

Како што времето е незапирливо за нас, така и за холивудските ѕвезди. Некои од нив имаат четириесет години, но и понатака изгледаат како да имаат дваесет, а некои со текот на годините станале уште поатрактивни.

Подготвивме неколку фотографии на кои можете да видите како изгледале холивудските ѕвезди кога имале дваесет и нешто години, а како изгледаат денес.

Роберт Де Ниро

Foto: Facebook/Bright Side

Том Круз

Foto: Facebook/Bright Side

Ким Кардашијан

Foto: Facebook/Bright Side

Џулија Робертс

Foto: Facebook/Bright Side

Џенифер Анистон

Foto: Facebook/Bright Side

Бред Пит

Foto: Facebook/Bright Side

Џорџ Клуни

Foto: Facebook/Bright Side

Меган Маркл

Foto: Facebook/Bright Side

Шарлиз Терон

Foto: Facebook/Bright Side

Вил Смит

Foto: Facebook/Bright Side

Гвинет Палтроу

Foto: Facebook/Bright Side

Никол Кидман

Foto: Facebook/Bright Side

Леонардо Дикаприо

Foto: Facebook/Bright Side

Ал Пачино

Foto: Facebook/Bright Side

Хали Бери

Foto: Facebook/Bright Side

Софија Вергара

Foto: Facebook/Bright Side

Скарлет Јохансон

Foto: Facebook/Bright Side

Анџелина Џоли

Foto: Facebook/Bright Side

Двејн Џонсон

Foto: Facebook/Bright Side

 

 

 

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат