Драма во домот на Лепа Брена! Боба пиел два дена без прекин па се „срушил“! (ФОТО)

Српските медиуми пишуваат дека итната помош морала да интервенира во домот на Лепа Брена откако на нејзиниот сопруг Боба Живоиновиќ му се слошило.

Српскиот Курир тврди дека „поранешниот тениски ас два дена пиел без прекин, што кулминирало со тоа што му се слошило, па се срушил на подот“.

„Боба не штеди ниту на храна ниту на пијалоци. Неодамна тој организираше дружење во просторијата за прослави која се наоѓа покрај нивната вила и целиот претходен ден тој во кујната подготвувал бројни вкусни специјалитети, по што инаку е познат. А каде што е доброто јадење, таку се и скапоцените алкохолни пијалоци“. Додека ја подготвувал гозбата, лесно полека пиел и виски. Знаејќи го како добар домаќин и фактот дека од неговиот дом никој никогаш не излегол гладен или жеден, Боба пријателите ги форсирал да јадат и пијат. И јас исто така јадев и пиев, отварајќи шише по шише“, пренесува анонимниот извор за српскиот Курир.

„Во еден момент Боба само падна на двоседот бидејќи му се слоши. Веднаш штом притрчаа присутните, тој изјави дека е добро и дека не му е ништо. Сепак, не можеше да стане. Повикавме итна помош која дојде во рок од 10 минути. Го прегледаа и констатираа дека е во лоша состојба поради алкохолот, но дека нема потреба да го носат во болница. Лепа Брена толку многу се уплаши за сопругот што почна да се гуши“, тврди изворот.

Боба веќе следниот ден бил подобар, но го поминал во кревет.

Прочитајте и...  Мегзит стапува на сила на 31 март – Што по овој датум го очекува малиот Арчи?

Прочитај повеќе

Поради овие намирници имате висок притисок, воспаленија и срцеви заболувања! (ФОТО)

Слободен печат

Кариера, љубов и здравје: Дневен хороскоп за 22 февруари!

Слободен печат

Пејџ Хатавеј е фитнес дива од која има што да се научи! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатната заработка на брендот на Карл Лагерфелд по неговата смрт!

Слободен печат

Хороскопски знаци кои најлесно паѓаат во искушение да стапат во љубовна врска со колега

Слободен печат

Кети Пери се онесвести на сред емисија! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

дваесет + 13 =

Прочитај повеќе

Наоми Кембл доминираше во трендот кој ќе го освои летото!

Слободен печат

За секоја пофалба: Вака изгледа Деми Мур на 57 години без шминка! (ФОТО)

Слободен печат

Меган и Хари со заработката ги надминаа Кејт и Вилијам!

Слободен печат

Прекрасната ќерка на „Вујо Мајсторе“ (ФОТО)

Слободен печат

Џенифер Лопез прошета во секси чизми преку колена, а кога ќе ја видите сликата ќе ви стане јасно зошто сите погледи се вперени кон неа (ФОТО)

Слободен печат

Деми Ловато за предозирањето: Живеев во лага дека сум среќна (ВИДЕО)

Слободен печат