Дожд од игуани на Флорида поради ниските температури (ВИДЕО)

Биолозите им порачаа на жителите на Флорида да не се грижат зашто игуаните ќе се разбудат веднаш штом температурите ќе пораснат.

Поради невообичаено ниските температури, смрзнати игуани паѓаат од дрвјата на Флорида.

Сепак, температурите во оваа сојузна држава не се премногу ниски. Но, игуаните на температура пониска од 10 степени „замрзнуваат“.

Всушност, тие едноставно престануваат да се движат и поради тоа не можат да се држат на гранките.

Биолозите им порачаа на жителите на Флорида да не се грижат зашто игуаните ќе се разбудат веднаш штом температурите ќе пораснат.

Прочитајте и...  Во земјава нема заболени од коронавирусот

Прочитај повеќе

Асанж се пожали дека не може да ја следи постапката за екстрадиција: Во ова учествувам како да гледам Вимблдон

Слободен печат

Трамп најави пресконференција за коронавирусот

Слободен печат

Додик: Посетата на Ѓукановиќ на БиХ е штетна по националниот интерес на Република Српска

Слободен печат

Тавила: Северна Македонија е подготвена за рано откривање на случаите со коронавирусот

МИА Агенција

Јенс Шпан: Германија е на почетокот од епидемијата на новиот коронавирус

Слободен печат

Листата на чекање сѐ подолга: Речиси осум илјади луѓе сакаат да патуваат во вселената

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Струмичкиот карневал нема да се откаже, ќе се следат препораките од надлежните

Слободен печат

Косово: Ниту едно лице не е заразено со коронавирус

Слободен печат

Белград ризикува санкции поради купувањето на ракетниот систем „панцир“

Слободен печат

Филипче: Пациентката со коронавирус е во добра состојба, идентификувани се и другите патници во комбето

Слободен печат

Нови конфликти меѓу полицијата и локалното население во Лезбос

Слободен печат

Филипче: Нема простор за паника, нема потреба за снабдување со залихи

Слободен печат