Дивјаци

Некои дивјаци фатиле МАКЕДОНЕЦ и го фрлиле в казан за да го варат супа. Го прашале дали има последна желба. Македонецот им рекол дека нема посебна желба само неколку прашања:
– Имате вие МВР и МНР овде?
– Немаме!
– Имате ПИОМ, ФИОМ, ФЗО и такви работи?
– Немаме!
– Имате ДДВ?
– Немаме!
– Имате трудова, финансиска инспекција?
– Немаме!
– Имате 100 Министерства, 20 министри без ресори, поделба на населението, расна нетрпеливост, локални самоуправи?
– Немаме!
– Имате ВМРО и СДСМ?
– Немаме!
– Па од шо здивевте толку, пи*ка ви материна!

Прочитајте и...  Акција на Слободен печат: И нашите деца се медиумски ѕвезди на Денот на шегата! - 6 ДЕЛ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Прочитај повеќе

Посни домашни бајадери – Неверојатно вкусни, се топат во уста!

Слободен печат

Да не беше храбрата девојка, едно девојче ќе беше киднапирано: Погледнете го овој среќен крај! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Постои научно објаснување зошто луѓето ги изневеруваат личностите кои ги сакаат

Слободен печат

Истражување откри колку време е потребно за да се преболи раскинување на врска

Слободен печат

Мајк Тајсон се присети на ситуацијата кога Бред Пит го молел да не го тепа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Акција на Слободен печат: И нашите деца се медиумски ѕвезди на Денот на шегата! – 9 ДЕЛ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Манекенка заврши во болница: Беше страшно, не можев да зборувам, ниту да јадам! (ФОТО)

Слободен печат

За Џеј Ло важат други правила: Пејачката забележана како вежба во затворена теретана (ФОТО)

Михаило Донев

Кинескиот град Шенжен забрани консумирање на кучиња и мачки!

Слободен Печат

Анџелина Џоли работи на програма за коронавирус за тинејџери

Слободен печат

Американската поп пејачката Кристина почина од коронавирус

Слободен печат

„Лету штуке“ имаат нов спот за стара, но актуелна песна: Погледнете го и преслушајте ја „Параноја“! (ВИДЕО)

Слободен печат