Џудо партнерката на Путин освои сребрен медал на СП (ВИДЕО)

Кузјутина, популарната жена-змај, во категоријата до 52 килограми го освои второто место откако во финалето загуби од домашната натпреварувачка, Уте Абе.

Интересно е што 30-годишната Наталија стана првата руска џудистка која освоила сребрен медал на Светските првенства по точно 30 години. Наталија Кузјутина за настапот на СП во Јапонија се подготвуваше со рускиот претседател Владимир Путин кој е носител на црн појас во џудо.

За време на подготовките со претседателот Путин, таа успеа дури и да го собори на земја, а снимката од нивниот тренинг веднаш стана хит на интернет и на социјалните мрежи.

„Ви благодарам претседателе Путин што по тешки и сложени преговори на самитот, пронајдовте време за квалитетна обука. Мило ми е што бев ваш спаринг партнер“, изјави Кузјутуна.

Прочитајте и...  На „Енфилд“ никому не му е пријатно, прашајте ги тие од Барселона

Прочитај повеќе

Рашфорд неизвесен и за Европското првенство

Слободен печат

Ванда провоцира: Не знам дали ќе живееме во Париз или Торино

Слободен печат

Барселона и официјално донесе играч кој ја чини повеќе од милион евра по натпревар

Слободен печат

Ужас во Мексико: Фудбалер уби судија за време на натпревар

Слободен печат

НБА легенда и на 64 години без проблем забива (ВИДЕО)

Слободен печат

На „Енфилд“ никому не му е пријатно, прашајте ги тие од Барселона

Слободен печат

Остави Коментар

дваесет + четиринаесет =

Прочитај повеќе

Вечерва половина жители на Бергамо ќе бидат на „Сан Сиро“

Слободен печат

Сориано до УЕФА: Не се точни обвиненијата за Сити!

Слободен печат

Исплатени премиите за пласман во квалификациите на ЕП 2021

Слободен печат

КОМИЧНО: Можеби затоа Арсенал и Јуве се откажаа од потписот на Курзава! (ВИДЕО)

Слободен печат

Манчестер јунајтед го продава Погба за „само“ 50 милион фунти?

Слободен печат

Косовските навивачи се спремни, европскиот сон нема да застане во Скопје!

Слободен печат