Џудо Archives - Слободен печат

Tag : Џудо

Останатo Спорт

ТРАГЕДИЈА во Бразил: Олимпиец пронајден мртов покрај својот автомобил

Слободен печат
Џудистот Марио Сабино го претставуваше Бразил на Олимписките игри во 2000 и 2004 година и тоа во категоријата до 100 килограми. Најголеми успеси на Сабино...
Останатo Спорт

Иранец ја одби наредбата од властите, тие му пратија специјалци

Слободен печат
Меѓународната џудо федерација соопшти дека заменик министерот за спорт на Иран, Давар Зани му наредил на Саид Молаеи намерно да загуби меч во раната фаза...
Останатo Спорт

Џудо партнерката на Путин освои сребрен медал на СП (ВИДЕО)

Слободен печат
Кузјутина, популарната жена-змај, во категоријата до 52 килограми го освои второто место откако во финалето загуби од домашната натпреварувачка, Уте Абе. Интересно е што 30-годишната...
Останатo Спорт

На џудист му испадна телефонот среде борба (ВИДЕО)

Слободен печат
Португалскиот џудист, Анри Егутидзе е дисквалификуван на џудо турнирот кој се одржува во Баку, Азербејџан, поради неверојатна работа. На Португалецот во текот на борбата му...