-2 C
Скопје

Џенифер Лоренс остана без својот имот кој беше опустешен од  ужасен пожар

Семејството на актерката Џенифер Лоренс доживеа голема трагедија за време на изминатиов викенд, кога нивната фарма и камп изгореа во голем пожар, во кој за среќа немаше повредени.

Големиот пожар се случил минатиот викенд на фармата „Camp Hi-Ho“ во Кентаки, која инаку е во сопственост на славната оскаровка.

Пожарот го гаснеле неколку часа, а во акцијата биле вклучени дури 30 противпожарни возила. Но, и покрај големите напори да се спаси, најголемиот дел од имотот, кој инаку служел за детски летен камп и дел за рекреација и спорт, изгоре.

facebook
Facebook

За среќа, никој од вработените во фармата не е повреден, како и животните што се таму, а маркетинг тимот на фармата брзо реагираше на социјалните мрежи.

Прочитајте и...  Ви го претставуваме виното ANTIGONA 2019 од Стоби

Со голема тага ве известуваме за страшниот пожар што се случи на нашата фарма. Благодарни сме затоа што никој од луѓето и животните не загина во трагедијата, но сепак, не можеме да ја скриеме тагата заради долгогодишната работа и труд што ги вложувавме во ова место… Не можеме со зборови да ја опишеме тагата што ја чувствуваме сега. Ние сме неизмено благодарни на пожарникарите кои ги ризикуваа своите животи, како вистински херои, да спасат што можеше да се спаси“, се наведува во делот на објавата на официјалната страница на Фејсбук на кампот.

Instagram
Џенифер Лоренс со нејзиното семејство / Instagram

Тие потоа додадоа дека планираат да ги обноват и изградат сите делови на фармата и кампот што изгореа, што е можно поскоро. Во моментов се истражуваат причините за настанатиот пожар.

Прочитајте и...  Складирање на храната: Како правилно да го чувате кромидот дома

Актерката Лоренс сè уште не проговорила јавно за трагедијата, но нејзиниот брат Блејн Лоренс, воедно и директор на кампот, побарал од јавноста помош и донации со цел кампот да се отвори до летото 2021 година.

Поврзани вести

Се сеќавате на момчето од „The Sixth Sense“? Видете како изгледа денес

Слободен Печат

Професор по имунологија: Една вакцина може да биде особено ефикасна во заштитата од новиот вид на коронавирусот

Слободен печат

Уникатно решение за бездомници во Германија: Капсули за спиење со соларно напојување

Слободен Печат

ФОТО: Лејди Гага и Полански се бакнуваат преку заштитни маска

Слободен печат

По аферата, гледаноста на шоуто на Елен Деџенерис нагло опадна: Дали Кели Кларксон ќе и го земе терминот?

Слободен печат

„Кога ќе најдете маж што издржува еден час во кревет, пратете ми го“: Сопругата на Дино Дворник со коментарот предизвика бурни реакции

Слободен печат

Остави Коментар