Џеј Ло доби конкуренција! Нејзина колешка го облече познатиот зелен фустан! (ФОТО)

Многумина од нас се сеќаваат на тој февруари 2000 година кога актерката и пејачка Џенифер Лопез блесна на доделувањето на „Греми“ наградите во сега веќе легендарниот зелен „Версаче“ фустан.

Џеј Ло тогаш го покажа целиот свој сексапил, а светот просто „одлепи“ по оваа креација…

Фото: Профимедиа

– Многу луѓе го бараа овој фустан преку интернет, меѓутоа немаа начин да го пронајдат. Само се прашувам каде е мојата заслуга? Бидејќи слушнав дека сме го срушиле системот таа вечер – изјавила Џеј Ло во април оваа година.

19 години подоцна, Џеј Ло истиот овој фустан го носеше на модната недела во Италија, на ревијата на брендот „Версаче“.

Фото: Профимедиа

Она што е интересно е дека истиот фустан го облече и актерката Лиса Рина (56). Холивудската ѕвезда била инспирирана од Џеј Ло и на една забава по повод Ноќта на вештерките го облече токму тој фустан.

Фото: Профимедиа

Како што може да видите, креацијата е повеќе од провокативна, па во еден момент се видоа и гаќичките на актерката.

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат