ДЕНЕС ЌЕ Ѝ БЕШЕ РОДЕНДЕН: Детали од потресните исповеди на непрежалената принцеза - Слободен печат

ДЕНЕС ЌЕ Ѝ БЕШЕ РОДЕНДЕН: Детали од потресните исповеди на непрежалената принцеза

На 1 јули ќе ѝ беше роденден на трагично загинатата и никогаш заборавена принцеза Дијана. Денеска ќе наполнеше 58 години.

Една британска новинарка се сетила на својот разговор со тогаш идната сопруга на принцот Чарлс, за која се верувало дека еден ден ќе стане кралица. Таа се сеќава дека уште пред да се омажи за Чарлс, Дијана била под постојан стрес поради животот кој ја чека понатаму.

За нејзе, идната принцеза открила дека она што го чита во медиумите е вистинска лудост и дека никој не ја подготвил за стресот и изложеноста кога е во врска со член на кралското семејство. Признала и дека многупати им се извинувала на своите соседи, затоа што папараците ја прогонувале во близина на нејзиниот дом.

Дијана била уверена дека кралското семејство ја сака само затоа што била девица, алудирајќи на нејзината сестра Сара, која во минатото излегла неколкупати со Чарлс, но која имала секс пред бракот.

Новинарите постојано се обидувале да ископаат некои скокотливи детали за неа, а особено во очи и паднала статијата дека една ноќ се сретнала во кралскиот воз.

„Јас никогаш не сум била во кралскиот воз“, изјавила Дијана, а подоцна дознала дека таа вечер принцот бил со Камила Паркер Боулс, која му е сопруга и денеска.

Прочитај повеќе

Кога потполно созреваат мажите?

Слободен печат

Оваа недела ќе биде вистински пекол за три хороскопски знаци! Ги очекува голема промена!

Слободен печат

Откако ја променила стратегијата, заработува дупло повеќе од Јутјуб: Сега го откри трикот за тоа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Јелена Карлеуша никогаш не облекла пократко од ова! (ФОТО)

Слободен печат

Парис Хилтон ги шокираше сите со изјавата: Сето тоа беше само глума!

Слободен печат

Детектив објави слика од маж за кој тврди дека е раперот Тупак: Добро живее на Белизе! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

twenty − seventeen =

Прочитај повеќе

За анонимна клиентка од Абу Даби направено е чудо од венчаница: На неа има преку 200.000 „Сваровски“ кристали! (ВИДЕО)

Слободен печат

Адел со припреми за нов музички материјал!

Слободен печат

Неа ја исмејувал, а Џенифер ја голтал со поглед! Анџелина Џоли бесна по скандалозното однесување на Бред Пит! (ФОТО)

Слободен печат

Пејачката Сани објави фотка во бикини, а се пофали дека и покрај празниците, таа изгледа ТОП! (ФОТО)

Слободен печат

Трагичниот живот на принцезата Алис, свекрвата на кралицата Елизабета Втора (ВИДЕО)

Слободен печат

Вдовицата на Шабан Шаулиќ се отселила од вилата на Дедиње: Имала две причини, а еве на кого ја издала… (ФОТО)

Слободен печат