Дедо си го повредил внукот

Детето здобило тешки повреди, по што било пренесено во комплекс клиники „Мајка Тереза” во Скопје.

Вчера во 16.40 часот во тетовската полиција е пријавено дека во тетовското село Селце, постар маж кој управувал автомобил си го повредил внукот.

Станува збор за дете на петгодишна возраст.

Детето здобило тешки повреди, по што било пренесено во комплекс клиники „Мајка Тереза” во Скопје.

На местото на несреќата увид извршила увидна екипа од СВР Тетово.

Прочитајте и...  Возило удрило во пешак и во два паркирани автомобили

Прочитај повеќе

Старица пронајдена мртва во својата бања, телото предадено на обдукција

Слободен печат

Возило удрило во пешак и во два паркирани автомобили

Малолетник со автомобил излетал од патот, двајца тешко повредени

До темел изгоре куќа на старица од Крива Паланка

Слободен печат

Бремена жена во шести месец се породила сама дома, родила мртов плод

Слободен печат

Претепан лекар од Тетово!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Скопјанец починал откако го каснало стршлен

Слободен печат

Жител од село Дорфулија настрада од гром

Слободен печат

Се запали куќа во Охрид, повреден 25-годишен охриѓанец

Автомобил удрил во мопед, повреден малолетник

Во светиниколско загина овчар од удар на гром

Судењето за „Монструм“ одложено за 26 август