Деа Ѓурѓевиќ гордо ги покажа своите лузни - Многу луѓе во светот гордо ги носат, зошто не и јас? - Слободен печат

Деа Ѓурѓевиќ гордо ги покажа своите лузни – Многу луѓе во светот гордо ги носат, зошто не и јас?

Деа Ѓурѓевиќ пет месеци откако доживеа страотна сообраќајна несреќа кога на неа налета автобус и и ја откина раката ги покажа и своите лузни.

FOTO: NEMANJA NIKOLIĆ

Имено, Деа пред неколку дена ги тргна завоите и од ногата од каде во текот на операцијата која ја имаше за брзо закрепнување и пресадија нерви во повредената рака, со цел да успеат да ја вратат нејзината функција.

FOTO: NEMANJA NIKOLIĆ

„Кога си на работ да изгубиш се, многу повеќе го цениш она што го имаш. Ја ценам својата рака, без оглед на се. Секој треба да ги сака своите лузни. Толку многу луѓе во светот постојат кои своите лузни ги носат гордо, зошто да не ги носам и јас така? Ми кажаа дека можам ласерски да ги отстранам, но навистина не гледам потреба за тоа. Важно е што се е функционално. Најголема лузна имам на бутот, од кој ми ја отстранија кожата, но за неколку месеци се ќе помине. Останатите ќе останат мои за цел живот. Овие на раката се големи, но не ми пречат. Моите лузни се симбол за мојата победа“, изјави Деа.

Прочитај повеќе

Кога потполно созреваат мажите?

Слободен печат

Оваа недела ќе биде вистински пекол за три хороскопски знаци! Ги очекува голема промена!

Слободен печат

Откако ја променила стратегијата, заработува дупло повеќе од Јутјуб: Сега го откри трикот за тоа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Јелена Карлеуша никогаш не облекла пократко од ова! (ФОТО)

Слободен печат

Парис Хилтон ги шокираше сите со изјавата: Сето тоа беше само глума!

Слободен печат

Детектив објави слика од маж за кој тврди дека е раперот Тупак: Добро живее на Белизе! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

two + 20 =

Прочитај повеќе

За анонимна клиентка од Абу Даби направено е чудо од венчаница: На неа има преку 200.000 „Сваровски“ кристали! (ВИДЕО)

Слободен печат

Адел со припреми за нов музички материјал!

Слободен печат

Неа ја исмејувал, а Џенифер ја голтал со поглед! Анџелина Џоли бесна по скандалозното однесување на Бред Пит! (ФОТО)

Слободен печат

Пејачката Сани објави фотка во бикини, а се пофали дека и покрај празниците, таа изгледа ТОП! (ФОТО)

Слободен печат

Трагичниот живот на принцезата Алис, свекрвата на кралицата Елизабета Втора (ВИДЕО)

Слободен печат

Вдовицата на Шабан Шаулиќ се отселила од вилата на Дедиње: Имала две причини, а еве на кого ја издала… (ФОТО)

Слободен печат