Цеца на снаата Богдана ќе и подари драгоценост која таа ја добила од мајката на Аркан (ФОТО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ на 24 ноември ќе го ожени синот Вељко Ражнатовиќ, кој свадбата со Богдана Родиќ ја закажал кога дознал дека таа е во блажена состојба.

Веќе на големо се зборува што се ќе добие Богдана од Цеца за свадбата, а една од тие вредни работи наводно е ѝ дукат од 1700 година.

принтскрин

Дукатот пред 24 години го добила Цеца од мајката на Жељко Ражнатовиќ Аркан.

Тогаш Цеца и Аркан по венчавката ја напуштиле црквата и се упатиле во семејниот дом каде ги чекала мајката на Жељко, Славка.

– Ти го дарувам овој златен дукат кој е од 1700 година. Од мојата прабаба, а ваша чукунбаба. За бракот да биде среќен и долговечен – гласела реченицата од свекрвата на Цеца.

Прочитајте и...  Солен пилинг за лице и тело кој ќе ви подари младешка и негувана кожа - Направете го сами!
Фото: еспресо.рс/Дамир Дервишагиќ

Како што пишуваат српските медиуми, Цеца планира истиот дој дукат да го подари на снаат Богдана на 24 ноември, кога таа ќе го изговори судбоносното – да.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат