Категорија: Спорт

Спорт Фудбал

Обвинител бара затворска казна за Диего Коста

Слободен печат
Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста минува низ тежок период, бидејќи повеќе од една година против овој фудбалер се води процес поради затајување данок. Фудбалерот...
Спорт Фудбал

Гогов: Можеби ќе бидеме првиот второлигашки клуб во историјата кој ќе игра во Европа!

Слободен печат
Управниот одбор на ФФМ денеска и официјално донесе одлука следната 2020/2021 сезона во Првата македонска фудбалска лига да брои 12 екипи. На тој начин фудбалскиот...
Кошарка Спорт

Само еден играч имаше повеќе победи против Леброн, Џордан и Коби! (ВИДЕО)

Слободен печат
Мајкл Џордан, Коби Брајант и Леброн Џејмс се едни од најдобрите кошаркари во историјата, а само еден играч успеа да запише подобар меѓусебен учинок против...
Спорт Фудбал

Аусилио: Јанг и Санчез се наши, Лаутаро може да го купите за 111 милиони евра!

Слободен печат
Спортскиот директор на „неро-аѕурите“, Пјеро Аусилио, потврди дека е активирана опцијата за продолжување на договорот со Ешли Јанг и воедно клубот има за цел да...
Останатo Спорт

Националната пливачка федерација: Во најбрзо време да ги отворите базените!

Слободен печат
Националната пливачка федерација предводена од претседателот Александар Филипчев до Владата на Република Северна Македонија, Министерството за здравство и Комисијата за заразни болести испрати барање за...
Ракомет Спорт

Интервју со Благојче Трајкоски: Силен Еурофарм Пелистер е добро за македонскиот ракомет!

Фидан Коминовски
Веб порталот на „Слободен печат“ направи интервју со еден од голманите на ракометниот клуб Еурофарм Пелистер, Благојче Трајкоски. 33-годишниот чувар на мрежата кој ги бранеше...
Спорт Фудбал

Управниот одбор на ФФМ одлучи, сезоната продолжува без испаѓање од Првата лига и со баражи за вторите лиги

Слободен печат
Управниот одбор на ФФМ денеска и официјално донесе одлука сезоната во Првата лига да продолжи според форматот кој беше прифатен од мнозинството прволигаши. Ова значи...
Останатo Спорт

Култниот Ф1 тим се продава?

Слободен печат
Челниците на Вилијамс рагледуваат неколку опции како дел „новиот стратешки правец“ кој вклучува продажба на малцинскиот или мнозинскиот удел од акциите или дури и целата...
Спорт Фудбал

Вардар поразен и во Лозана: Арбитражниот суд пресуди против „црвено-црните“ во случајот Максимов

Слободен печат
Екипата на Вардар никако во последно време да ги израдува своите навивачи, напротив постојано се нижат лоши вести за „црвено-црните“, од заминувањето на Сергеј Самсоненко,...
Спорт Фудбал

Светот се сеќава на трагедијата на Хејсел: Не тераа да играме додека од страна лежеа мртви луѓе (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Пред почетокот на финалниот дуел од тогашниот Куп на Европски шампиони помеѓу Јувентус и Ливерпул дојде до нереди на стадионот „Хејсел“. Англиските хулигани кои тогаш...