Бомба најдена кај Мавровското Езеро

Триесет и шестгодишниот С.Ш. од Гостивар вчера во полиција пријавил дека покрај брегот на Мавровското Езеро, помеѓу селата Леуново и Никифорово, кај место викано „Црн камен“, пронашол експлозивна направа.

Полициски службеници од СВР Тетово по извршениот увид констатирале дека станува збор за рачна бомба. Рачната бомба била безбедно отстранета од локацијата.

Прочитајте и...  Лизгање на земјиште во Индија однесе 42 животи: Монсунските дождови го попречуваат трагањето по дваесетина исчезнати (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Лизгање на земјиште во Индија однесе 42 животи: Монсунските дождови го попречуваат трагањето по дваесетина исчезнати (ВИДЕО)

Слободен печат

Емина Јаховиќ и бившиот сопруг заедно го прославија роденденот на нивниот син: Пејачката сподели дел од атмосферата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Албанскиот туризам е пред колапс

Миа

Макрон: Потребна е меѓународна истрага за експлозијата во Бејрут

Слободен печат

Брнабиќ: Намален притисокот врз здравствениот систем, но не е време за опуштање

МИА Агенција

Во моментов нема спасоносна вакцина против коронавирусот, тврди СЗО

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ИНТЕРВЈУ Д-р Ирина Сотирова Бухова: Старските домови и понатаму треба да се „мета“ на посебно внимание

Разговараше Мирослава Бурнс

ВМРО-ДПМНЕ со решение во 10 точки за образовниот процес од септември

Слободен печат

Решете го овој тест и дознајте колку сте навистина стари

Слободен печат

На овие хороскопски знаци во август сè ќе им оди од рака

Теодора Циклевска

Ангеловска на ФБ: Ковид 19 го забрзува растот на е-трговијата, продолжува борбата со сивата економија

Слободен печат

Разговор со д-р Благоја Ѓорѓиески, професор по јога: Јогата помага да се соочиме со проблемите и да се прилагодиме на промените 

Јасмина Кантарџиева Димков