Бомба најдена кај Мавровското Езеро - Слободен печат

Бомба најдена кај Мавровското Езеро

Триесет и шестгодишниот С.Ш. од Гостивар вчера во полиција пријавил дека покрај брегот на Мавровското Езеро, помеѓу селата Леуново и Никифорово, кај место викано „Црн камен“, пронашол експлозивна направа.

Полициски службеници од СВР Тетово по извршениот увид констатирале дека станува збор за рачна бомба. Рачната бомба била безбедно отстранета од локацијата.

Прочитај повеќе

Со женска рака: Поезија од Долорес Атанасова – Лори

Слободен печат

Христијан Мицкоски во Еден на Еден: На 12 април ќе се случи „We Will Rock You“ (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Чистење на накит, прочитајте ги овие корисни совети од стручњаци

Слободен печат

Влошено владеењето на правото во Унгарија и Полска

Слободен Печат

Брнз даде силна поддршка за посветеноста на Владата на реформите, стабилноста и интеграциите во ЕУ и НАТО

Слободен Печат

Владата ја усвои Информацијата за номинирање на Длабока река на Прелиминарната листа на УНЕСКО

Слободен печат

Остави Коментар

five × 2 =

Прочитај повеќе

Емили Дикинсон, девојката со писмата и белиот сомот

Јасмина Кантарџиева Димков

Адвокат од процесот „ТНТ“ тврди: Судот ми го ограничува правото на користење на албанскиот јазик

Борис Новковиќ објави фотографија од осуммесечната ќерка Си

Слободен печат

Кетрин Зита Џонс и Мајкл Даглас празниците ги прославија во Африка (ФОТО)

Теодора Циклевска

Османи: Регионот очекува многу од хрватското претседателство со ЕУ

Слободен печат

Рама за клевета, ќе земе од Бериша 4.100 евра

Слободен печат