Боатенг: Бев идиот, за еден ден купував три автомобили! - Слободен печат

Боатенг: Бев идиот, за еден ден купував три автомобили!

Фудбалерот на Фиорентина, Кевин Принс Боатенг во интервјуто кое го имаше за „Ла Република“ рече дека на почетокот од кариерата се однесувал како идиот, поради начинот на живеење.

– Купив три автомобили во еден ден, додека играв за Тотенхем. Си купив „Кадилак“, „Ламборџини“ и „Хамер“. Бев идиот. Имав голем талент, кој воопшто не го искористив, бидејќи не сакав да тренирам. Доцнев на секој тренинг, а прв од него излегував, наместо вредно да тренирам. Не одев ниту во теретана, туку излегував со пријателите до градот. Воопшто не сум го третирал фудбалот како работа – рече Боатенг.

Поранешниот репрезентативец на Гана сега своето искуство го користи со цел да им помогне на помладите колеги.

Прочитајте и...  Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

– Секогаш им велам на помладите соиграчи дека со материјалните нешта не се купува среќа, ниту се решаваат проблемите. Мораат да бидат психички силни и да се борат. Нови автомобили ви донесуваат среќа, но за кратко. После тоа станувате свесни дека тоа е само обично нешто и се враќаат проблемите кои ги имате. Јас имав семејни проблеми поради кои страдав, не играв во клубот, и преку излегување и купување на скапи предмети сакав да ја „покријам“ мојата состојба – додаде Боатенг.

На фудбалски план од ова лето играчот е дел од италијанската екипа на Фиорентина.

Прочитај повеќе

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат

Остави Коментар

2 × 2 =

Прочитај повеќе

Касилјас и официјално ќе се кандидира за претседател на Шпанската федерација

Слободен печат

Ленард: Ти благодарам Коби, за сè што направи за мене! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барселона има 15 дена да ангажира напаѓач

Слободен печат

Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

Слободен печат

ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров: Доста корисен тест пред Естонија и Русија!

Слободен печат