Барселона сè уште добро заработува на Меси, дресовите со негов потпис ги продава за повеќе од 1.000 долари

Лионел Меси 20 години беше дел од Барселона/ фото: EPA-EFE/ENRIC FONTCUBERTA

Иако за време на летниот преоден рок потпиша за ПСЖ, Лионел Меси сè уште и носи пари на Барселона.

Во официјалните продавници на Барселона сè уште се продаваат дресови со потписот на Лео Меси и по цена од дури 1.170 евра. Во продавниците на Барселона се продава и капитенска лента со потписот на Аргентинецот и тоа за сума од 643.5 милиони.

Барселона заработува и од останатите клупски легенди, па така може да се купат дресови на Андрес Иниеста, но и на актуелниот тренер Чави Ернандез.

Комплет дресови со потпис на Меси, Чави и Иниеста од сезоната 2013/14 во продавниците на Барселона се продаваат за неверојатни 2.950 евра.

Видео на денот