Автомобил излета од пат, повредена е жена

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Вчера во 10.40 часот било пријавено дека на локалниот пат помеѓу скопското село Побожје и Радишани патничко возило „даеву матиз“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.Г.(43) од Скопје, излетало од коловозот.

По незгодата, Н.Г. била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, каде ѝ биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Прочитајте и...  Повреден полицаец од Куманово кој се обидел да уапси штипјанец

Прочитај повеќе

Охриѓанец наместо да седи во изолација предизвикал тепачка

Слободен печат

Скопјанец утрово со секира ја нападнал сопругата, па бил пронајден мртов во нива!

Слободен печат

Повреден полицаец од Куманово кој се обидел да уапси штипјанец

Слободен печат

Воз удри во пешак кај Визбегово

Загина возач од Стојаково

Странец паднал од зграда во изградба

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тракторист загина утрово во тешка сообраќајка кај Југокомерц во Кавадарци

Слободен печат

Нападнат возач на ЈСП, уапсено младо момче

Слободен печат

Велешанец „заработи“ кривична, продавал хероин

Слободен печат

Тешка сообраќајка во Кавадарци, загина 28 годишно лице

Слободен печат

Најден удавен маж на брегот на Вардар кај поранешен велешки ХИВ

Слободен печат

Маж и дете се повредени во сообраќајка во Скопје

Горан Наумовски