Tag : излета

Хроника

Автомобил излета од пат, повредена е жена

Вчера во 10.40 часот било пријавено дека на локалниот пат помеѓу скопското село Побожје и Радишани патничко возило „даеву матиз“, со скопски регистарски ознаки, управувано...
Хроника

Камион излета од патот кај Пелинце

Горан Наумовски
Возач на камион со тешки телесни повреди заврши во кумановската болница откако загубил контрола врз товарното возило и излетал од патот кон граничниот премин „Пелинце“....
Хроника

„Пежо“ излета од пат, возачот тешко повреден

Вчера на магистралниот пат Штип – Миладиновци, кај клучка Свети Николе, автомобил „пежо 405“, со француски национални ознаки, управувано од М.П. (60) од Берово, излетало...