Ава Карабатиќ ја провоцира Колинда: „Ако ништо друго барем ПОУБАВА СУМ ОД НЕА!“ - Слободен печат

Ава Карабатиќ ја провоцира Колинда: „Ако ништо друго барем ПОУБАВА СУМ ОД НЕА!“

Контроверзната старлета Ава Карабатиќ уште одамна одлучи да се кандидира за претседател на Хрватска, а нејзината одлука за кандидатурата стигна и до светските медиуми.

фото: Espreso.rs/Marina Lopičić

Ава Карабатиќ сега повторно ја нагласи својата одлучност околу кандидатурата па потенцираше „Ако ништо друго барем ПОУБАВА СУМ ОД НЕА!“

Instagram

На овој начин Ава се обидува да ги придобие гласачите:

И покрај жешките објави, претседатеслката предизборна програма на Ава е многу конзервативна.

,,Ја објавив мојата изборна програма во описот на профилот, и овде накратко ќе напишам дел од претседателската програма“, напиша таа на Инстаграм.

Instagram

Ова се работите за кои ќе се залага таа:

– Решение на проблемот за бесплатно движење на луѓето (шенген година)
– забрана за абортус по 6-недела на бременост
– воведување сексуално образование на училишта
– повеќе права за припадниците на безбедносните сили и нивните семејства
– поголема работа и пријателство со земјите од Европската унија
– заштита на животните и строги закони против насилството врз нив
– нова политика за управување со отпадот
– анти-корупција, измама и лага
– поголеми проверки на семејните и пријателските врски
– ефективна правда достапна за секого
– редукција на државните даноци
– поддршка на реформата на системот за образование

Прочитај повеќе

Минијатурно бикини, алкохол и жешки пози: Меган Маркл каква што не сте ја виделе досега! (ФОТО)

Слободен печат

Британската ријалити ѕвезда го смени личниот опис со пластичните операции! (ФОТО)

Слободен печат

Гола нога, шлиц до колкови, а градите „кипат“! Карлеуша во оваа комбинација би го „стопила“ и најголемиот снег! (ФОТО)

Слободен печат

Ким Кардашијан ги шокираше фановите со големината на својата бања! (ФОТО)

Слободен печат

ПОВТОРНО Е ЖЕШКА: Ана Николиќ се соблече и покажа дека има се што секоја жена го посакува (ФОТО)

Слободен печат

Мексиканската Барбика ја засени познатата водителка за временска прогноза! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

eleven − 1 =

Прочитај повеќе

Следниот агент 007 нема да биде жена: Може да биде било која боја, но ќе биде машко!

Слободен печат

Анџелина Џоли ќе стане мајка по седми пат!

Слободен печат

Бети Вајт откри како да доживеете стотка

Слободен печат

Мрачната страна на авторот на „Алиса во земјата на чудата“: Родителите ги тргале своите деца од него!

Слободен печат

Тука можете да дознаете дали кучето умира во некој филм

Слободен печат

Дали машките бебиња навистина плачат со пониски тонови, а женските со повисоки?

Слободен печат