3.9 C
Скопје

Апсење во Скопје, приведен бизнисмен близок со претходната власт

Полицијата утринава го приведе Ристо Новачевски, кумот на поранешниот премиер Никола Груевски. Тој е осомничен за кривично дело перење пари, со кои купиле плацеви на Водно, потврдија од Обвинителство за Слободен печат.

Покрај Новачевски и Груевски, осомничени за перење пари се и поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, бизнисменот Орце Камчев, мајка му Ратка Камчева и Ненад Јосифовиќ.

Камчев, Мијалков и Јосифовиќ исто така се осомничени заедно и во случајот „Империја“.

Прочитајте и...  Пратениците го изгласаа Законот со кој ранливите лица ќе добијат по 6 илјади денари

Поврзани вести

ВИДЕО+ФОТО: На Италијанците не им е дозволено да ги преминат границите за Божиќ

Слободен печат

Најпродаваната книга во Италија содржи само празни страници

Слободен печат

ВИДЕО кое ги мобилизираше добрите луѓе: Учениците Мите и Катерина од село Стрновац ќе добијат компјутери за настава

Слободен печат

„Коха“: МСП на Косово ги снабдува амбасадите со знамиња на ОВК

Слободен печат

Португалија ги олеснува мерките за Божиќ, но не и за Нова Година

Слободен печат

ВИДЕО: Филипче убедува дека изборите во Штип ќе бидат целосно безбедни по здравјето на граѓаните

Слободен печат

Остави Коментар